Pierwsza porażka w sezonie 2013/14
Dodane przez Administrator dnia Październik 22 2013 16:41:42

Nie udał się wyjazd do Dresden, gdzie zespół Artura Augustyna w ramach 2. kolejki niemieckiej Bundesligi podejmował ekipę innego Polaka, Alana Wasilewskiego. Popularni "Piraci" przegrali 1:3 i nie zdobyli nawet jednego "oczko" w tym spotkaniu. Artur Augustyn zdobył 9. punktów i zanotował 60% skuteczności w ataku.

Po raz pierwszy w tym sezonie doszło do polskiego pojedynku. Podczas spotkania VC Dresden - CV Mitteldeutschland po obu stronach siatki stanęli Alan Wasilewski i Artur Augustyn. Obaj są środkowymi bloku i w końcowym rozrachunku lepszy okazał się ten pierwszy.

Siatkarze z Drezna po zaciętej walce wygrali pierwszego seta, ale za to w drugim podopieczni trenerki Sylvii Roll od początku do końca kontrolowali boiskowe poczynania, prowadzili nawet 21:9, ale ostatecznie w końcówce rywale odrobili kilka punktów. W trzecim secie inicjatywę przejęli z kolei gracze CV Mitteldeutschland. Jednak w czwartym secie, to gospodarze okazali się lepsi i wygrali 25:23 oraz cały mecz 3:1.

VC Dresden - CV Mitteldeutschland 3:1 (25:22, 25:17, 22:25, 25:23)

Składy drużyn:

VC Dresden: Rost (5), Grosche (19), Pinheiro (5), Wasilewski (10), Schramm (10), Möllers (6), Went (libero) oraz Grudsinski (1), Schober (13).
CV Mitteldeutschland: Palgut (2), Munk Christiansen (3), Ehrhardt (11), Augustyn (9), Hooi (1), Trenkler (2), Hefter (libero) oraz Zeeman (7), Halanda (10).