Sześć spotkań za nami w Bundeslidze, 9. miejsce ekipy Artura Augustyna
Dodane przez Administrator dnia Listopad 21 2013 12:57:42

Już sześć spotkań w tegorocznym sezonie niemieckiej Bundesligi rozegrała drużyna Artura Augustyna. Siatkarze CV Mitteldeutschland mają na swoim koncie pięć punktów. W ostatnim meczu ekipa Polaka pokonała w trzech setach VSG Coburg/Grub. Polski środkowy w tym pojedynku zdobył sześć punktów.

W ostatnim newsie na oficjalnej stronie Artura Augustyna pisaliśmy o porażce w drugiej kolejce przeciwko VC Dresden. Mamy trochę zaległości, ale teraz je nadrobimy ;-)

W trzeciej kolejce popularni "Piraci" zagrali we własnej hali przeciwko TV Buhl. Drużyna ta w tegorocznym sezonie jest rewelacją całych rozgrywek. Podopieczni Rubena Wolochina wygrali jak do tej pory wszystkie sześć spotkań! Zespół Artura Augustyna w meczu przeciwko tej drużynie walczył, ale ostatecznie musiał zejść z parkietu jako pokonany. W tym pojedynku Polak zdobył dwa punkty (1 as serwisowy i 1 atakiem).

CV Mitteldeutchland - TV Buhl 0:3 (23:25, 23:25, 21:25)

CV Mitteldeutchland: Zeeman (21), Munk Christiansen (6), Augustyn (2), Hooi (3), Trenkler (14), Völker (1), Hefter (libero) oraz Ehrhardt (6), Palgut.
TV Buhl: Jacobsen (6), Vogel (5), Prolingheuer (12), Höhne (9), Aganits (5), Sundner (9), Molnar (libero) oraz Lagzdins (3), Wilmsen (4), Kocian, Ringseis.

CV Mitteldeutschland w starciu z Generali Haching w czwartej kolejce zdołało urwać rywalom zaledwie jednego seta. Generali prowadziło już w tym meczu 2:0 po zaciętej walce w pierwszej partii i łatwym zwycięstwie w drugiej. W trzeciej odsłonie faworyci prowadzili już 16:11, ale w końcówce w ich grze coś się zacięło i ostatecznie przegrali tę część meczu. Dzieła dokończyli jednak w partii następnej, wypunktowując swojego przeciwnika. W odniesieniu sukcesu ekipie Mitteldeutschland nie pomogła nawet dobra postawa Jorena Zeemana, który zdobył 20 punktów. Artur Augustyn rozegrał całe spotkanie i zdobył 6 punktów (3 atakiem i 3 blokiem). W ekipie zwycięskiej ciężko jest wskazać wyróżniającego się zawodnika. Można powiedzieć, że każdy dołożył swoją cegiełkę do wygranej. Dobre spotkanie rozegrał rozgrywający Tsimafei Zhukouski, który po równo starał się rozdzielać piłki swoim kolegom.

Generali Haching - CV Mitteldeutschland 3:1 (25:23, 25:12, 23:25, 25:18)

Generali: Zhukouski (4), Böhme (14), Gommans (15), Schwarz (13), Hirsch (15), Shumov (9), Tille (libero) oraz Strohbach (5), Jankowski, Sokolov (1), Marks (2).
CV Mitteldeutscland: Völker (1), Zeeman (20), Augustyn (6), Hooi (7), Munk Christiansen (1), Trenkler (1), Hefter (libero) oraz Palgut, Halanda (6), Ehrhardt (9).

Porażka na własnym parkiecie z RWE Volleys Bottrop sprawiła, że drużyna polskiego środkowego spadła już na 10. miejsce w ligowej tabeli. W niedzielnym meczu o walce można mówić jedynie w pierwszym i trzecim secie. W premierowej odsłonie przyjezdni cały czas utrzymywali minimalną przewagę, ale nie oznacza to, że CV Mitteldeutschland było bez szans, można powiedzieć, że niuanse zadecydowały o porażce. Po gładkiej przegranej w drugim secie gospodarze poderwali się jeszcze do gry i zdołali przedłużyć pojedynek, ostatecznie jednak nie byli już w stanie podjąć walki w czwartym secie. Byli oni słabsi w tym spotkaniu w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Artur Augustyn spędził na boisku cały mecz i zdobył 5 punktów (4 atakiem - 57% skuteczności i jeden blokiem). Najwięcej punktów zdobył młody Phillip Trenkler (11). Po przeciwnej stronie siatki szalał Itamar Stein, który zapunktował aż 25 razy.

CV Mitteldeutschland - RWE Volleys Bottrop 1:3 (21:25, 16:25, 25:22, 17:25)

CV Mitteldeutschland: Völker (1), Augustyn (5), Hooi (9), Zeeman (10), Halanda (4), Trenkler (11), Hefter (libero) oraz Palgut (2), Munk Christiansen (9), Ehrhardt (7), Sørensen Mørkeberg,
RWE Volleys: Janosik (2), Stein (25), Ahr (6), Gosmann (14), Böttcher (9), French (11), Bevers (libero) oraz Kampa, Schneider.

W minioną środę zespół Polaka pokonał we własnej hali VSG Coburg/Grub 3:0. Artur Augustyn w tym pojedynku zdobył sześć punktów , w tym trzy blokiem. Wygrana ta spowodowała, że popularni "Piraci" awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli niemieckiej Bundesligi. I do szóstej ekipy w rozgrywkach tj. TV Rottenburg tracą zaledwie jeden punkt.

CV Mitteldeutchland - VSG Coburg/Grub 3:0 (25:20, 25:23, 25:23)

CV Mitteldeutschland: Völker (3), Augustyn (6), Hooi (5), Zeeman (20), Munk Christiansen (8), Trenkler (6), Hefter (libero) oraz Palgut, Sørensen Mørkeberg.
VSG Coburg/Grub: Krüger, Poluga (7), Lohrisch (3), Meuter (7), Kellermann (7), Malescha (12), Kucera (libero) oraz Foyer (6), Nürnberger (1), Reinsch, Kocian.