Bundesliga: Kolejne dwie porażki
Dodane przez Administrator dnia Grudzień 10 2013 13:51:28

Zespół Artura Augustyna po 9. spotkaniach w niemieckiej Bundeslidze zajmuje 8. miejsce. Popularni "Piraci" w 8. kolejce przegrali wyjazdowe spotkanie przeciwko evivo Düren w trzech setach. W kolejnym spotkaniu CV Mitteldeutchland przegrał we własnej hali z ekipą z Moerser 1:3. Warto odnotować, że w tym pojedynku Artur Augustyn zdobył 12. punktów, w tym 8. blokiem.

8. miejsce z dorobkiem pięciu "oczek" zajmują siatkarze CV Mitteldeutchland w niemieckiej Bundeslidze. Drużyna Artura Augustyna w 8. kolejce przegrała wyjazdowe spotkanie z evivo Düren. Gospodarze byli faworytem spotkania z CV Mitteldeutschland. Podopieczni trenera Michaela Mucke wygrali 3:0, ale nie oznacza to, że był to jednostronny pojedynek. W dwóch pierwszych setach „Piraci" byli równorzędnym rywalem dla wyżej notowanego zespołu, w drugiej partii prowadzili nawet 16:14. W trzecim secie gra zespołu Artura Augustyna jednak zupełnie się załamała i ostatecznie nie zdołał on przedłużyć tego pojedynku. Obie ekipy nie dysponowały w tym meczu dobrym przyjęciem zagrywki, nie przekraczało ono bowiem nawet 40%. Ekipa z Duren dysponowała jednak większą mocą w ataku i bloku. W tym pierwszym elemencie zanotowała 55% skuteczności, przy 43% rywali. Rywalizację w bloku zawodnicy evivo wygrali 12:6. Artur Augustyn w barwach CV Mitteldeutschland rozegrał cały mecz i zdobył 7 punktów (5 w ataku przy 62% skuteczności i po jednym blokiem i zagrywką). W drużynie wygranej zdecydowany liderem okazał się Steven Hunt, który zdobył 20 punktów przy 75% efektywności w ataku.

evivo Düren - CV Mitteldeutschland 3:0 (25:21, 25:23, 25:12)

Drużyna Artura Augustyna spotkanie z Moerser SC rozpoczęła bardzo dobrze, prowadziła w pierwszym secie 16:15 i 21:18, ale w końcówce gorą byli goście. W drugim secie CV Mitteldeutschland już zupełnie zdominowało boiskowe wydarzenia i doprowadziło do stanu 1:1 w meczu. W trzecim secie walka trwała niemal do samego końca, natomiast w czwartym Moerser SC prowadziło już 21:15, ale w końcówce rywale zdołali jeszcze odrobić kilka oczek. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Artur Augustyn, który aż osiem razy zatrzymał atak rywala, a do tego dołożył cztery punkty w ataku notując w tym elemencie 80% skuteczność. CV Mitteldeutschland w przeciągu meczu aż 21 razy popisało się udanym blokiem, natomiast rywale tylko 10. Moerser SC było jednak skuteczniejsze w polu zagrywki. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Mark Plotyczer (18), a dla „ Piratów" 21 razy punktował Joren Zeeman.

CV Mitteldeutschland - Moerser SC 1:3(23:25, 25:14, 22:25, 21:25)

źródło: inf.własna/siatka.org