TV Rottenburg zbyt silne
Dodane przez Administrator dnia Styczeń 14 2014 12:09:50

Kolejną porażkę w Bundeslidze zanotował zespół Artura Augustyna. Tym razem popularni "Piraci" przegrali na wyjeździe z TV Rottenburg 1:3. Porażka tym bardziej smuci, iż tuż po spotkaniu Artur Augustyn narzekał na ból kolana i jego występ w najbliższym spotkaniu stoi po znakiem zapytania.

CV Mitteldeutschland Artura Augustyna mecz z TV Rottenburg rozpoczęło bardzo dobrze, prowadziło na przerwie technicznej 8:5, ale im dłużej trwał set, tym przewaga gospodarzy rosła i w konsekwencji objęli oni prowadzenie 1:0. Przyjezdni nie zamierzali jednak się poddawać i w drugim secie to oni narzucili rywalom swój styl gry i szybko wyrównali stan rywalizacji. Wydawało się, że przedostatnia ekipa w tabeli jest w stanie powalczyć w tym dniu z wyżej notowanym rywalem, ale rzeczywistość okazała się zgoła odmienna.

Dwie kolejne partie przebiegały już pod zupełną kontrolą TV Rottenburg. CV Mitteldeutchland była w przeciągu meczu słabsza przede wszystkim w ataku notując zaledwie 34% skuteczność w tym elemencie, rywale zaś atakowali z również przeciętną 45% efektywnością. Zespół z Rottenburga lepiej także spisywał się w polu zagrywki utrudniając przeciwnikom przyjęcie. W obu zespołach nie stało ono zresztą na najwyższym poziomie. Zwycięzcy osiągnęli w tym elemencie 49%, natomiast drużyna Artura Augustyna przyjmowała na poziomie 39%.

Polski środkowy rozegrał całe spotkanie i zdobył dla swojego zespołu 7 punktów. 5 z nich po udanym ataku (50%) i dwa blokiem.

Dla CV Mitteldeutschland 16 oczek zdobył wybrany najlepszym zawodnikiem spośród przegranego zespołu Phillip Trenkler. W zespole z Rottenburga najlepszym graczem wybrany został Markus Pielmeier, który zdobył 12 punktów, jednak najwięcej (16) oczek zdobył Nikolas Rukavina. Należy dodać, że obaj wymienieni gracze weszki na boisko dopiero w trakcie meczu.

TV Rottenburg - CV Mitteldeutschland 3:1 (25:19, 19:25, 25:15, 25:19)