Zwycięstwo przeciwko VC Dresden, MVP dla Artura Augustyna
Dodane przez Administrator dnia Styczeń 22 2014 16:19:28

W 13. kolejce Bundesligi siatkarzy pasmo porażek przełamało CV Mitteldeutschland Artura Augustyna pokonując VC Dresden Alana Wasilewskiego.
Rozszerzona zawartość newsa

W 13. kolejce Bundesligi siatkarzy pasmo porażek przełamało CV Mitteldeutschland Artura Augustyna pokonując VC Dresden Alana Wasilewskiego.
Mecz z udziałem dwóch polskich środkowych był ważny dla obu zespołów. Zarówno CV Mitteldeutschland Artura Augustyna, jak i VC Dresden Alana Wasilewskiego zależy na uniknięciu ostatniego miejsca po fazie zasadniczej. Popularni „ Piraci" od początku narzucili rywalom swój styl, przede wszystkim ustawili sobie grę dobrą zagrywką, w przeciągu całego meczu popisali się aż dziewięcioma asami serwisowymi. Aż pięć z nich było dziełem Artura Augustyna, który do tego dołożył także dwa udane ataki i dwa bloki i został wybrany MVP spotkania.

Gospodarze zagrali także dobrze w ataku osiągając 50% skuteczności, przy 44% efektywności rywali, którzy popełnili także więcej błędów własnych. Siatkarze CV Mitteldeutschland zdominowali także swojego przeciwnika w bloku wygrywając rywalizację w tym elemencie 14:4. - Zagraliśmy zdecydowanie najlepiej w tym sezonie w przyjęciu, to był klucz do wygranej. Zagrywką odrzuciliśmy VC Dresden od siatki i było nam łatwiej grać - opowiada środkowy CV Mitteldeutschland. - Teraz czeka nas mecz z TV Ingersoll Buhl i w potem w środę z Generali Haching i mam nadzieję na przynajmniej dwa punkty, jeśli zagramy tak, jak w sobotę - dodaje Artur Augustyn. Dla gospodarzy 12 oczek zdobył Tomas Halanda. Po przeciwnej stronie siatki cały mecz grał Alan Wasilewski. Młody środkowy zdobył dla swojej drużyny pięć oczek, trzy atakiem i dwa blokiem. Liderem zespołu w tym meczu był Eric Grosche, który zapunktował 17 razy i otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika drużyny przegranej.

CV Mitteldeutschland - VC Dresden 3:0 (25:20, 25:19, 25:19)

źródło: siatka.org